Bilgisayar Servisi

Bilgisayarınızda yaşadığınız problemlerin ortadan kaldırılması noktasında verilecek servis hizmetlerinin kalitesi, sorunun çözülmesinde önemli bir kriteri ifade ediyor. Günümüz bilgisayar teknik servis hizmeti verdiğini iddia eden kuruluşların kurumsal bir imaj ortay koymadan vermiş oldukları hizmet, bilgisayar kullanıcılarının sorunlarını uzun vadeli değil, kısa ve geçici olarak çözüm sunmaktadır. Bu tür kişilerin bilgisayar kullanıcılarının sorunlarını çözmedeki yaklaşım tarzının nedeni, ileriye dönük ikinci bir pazarı kendilerine mümkün kılmak istemeleridir. Bu anlamda, bilgisayar destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların, kurumsal kimliğe sahip olan bilişim firmalarından gerekli hizmeti talep etmeleri, sorunlarının anlık veya kısa vadeli değil, ileriye dönük problemler çıkarmayacak şekilde çözülmesi anlamına gelecektir.

Her türlü destek sözü…

Bilgisayar servis desteği sunan firmamız, müşterilerinin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşarak, gerekli problemin ortadan kaldırılması ve yaşanan problemlerin bir daha yaşanmamasını sağlamaktadır. Donanımsal arızaların doğru şekilde tespit edilerek, müşteriye boş yere maliyetlerin çıkarılmaması, dürüst bir şekilde donanımsal sorunların çözülmesi mümkün kılınmaktadır. Donanımsal hataların yanında, yazılımsal hatalar karşısında da deneyimli olan ekibimiz, bilgisayarlarınıza buluşan zararlı yazılımların ortadan kaldırılması, bilgisayar güvenliğinin sağlanması gibi hizmetleri de çözüm odaklı sunmaktadır. Bilişim sektörünün lider markalarından birisi olmayı hedefleyen firmamızdan talep edeceğiniz bilgisayar servisi hizmeti, her türlü marka ve modele yönelik mümkün olmaktadır. Apple, Sony, Samsung büyük markaların ürünlerinin de bakım, onarım ve yazılımsal tehditlerin ve risklerinin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Bilgisayar Servisi

Bilgisayar servisi hizmetlerinde gelişmiş alt yapısı ve tecrübesiyle hizmet veren Kıbrıs Teknikservis , masaüstü bilgisayar, laptop, iMac ve macbook için servis hizmeti sunmaktadır. Arıza tespiti konusunda olduğu gibi, bilgisayarlar sistemini yenileme, işletim sistemini yükseltme, işlemci peformansını artırma gibi alanlarda da hizmet veren Kıbrıs Teknikservis, tüm bilgisayar markaları için garantili şekilde servis desteği sağlamaktadır.

Garantili Bilgisayar Servisi

Bilgisayar tamiri için verilen hizmetlerin garantili olması son derece önemlidir. Garantisiz şekilde hizmet veren bilgisayar servisleri, kısa süre sonra tekrarlanan arızalara karşı çözüm üretmeyeceği gibi müşterinin mağdur olması yol açmaktadır. Bu nedenle kurumsal ya da bireysel olarak bilgisayar servisi veren firmaların, garantili şekilde hizmet vermelerine dikkat edilmelidir. Uzman olmayan şirketler tarafından yapılan bilgisayar servisi, bilgisayarda daha büyük sorunlara yol açabileceğinden; yalnızca garantili bilgisayar servisleri tarafından hizmet alınmalıdır.

Bilgisayar Servisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar servisi hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında; güvenilir firmalardan hizmet almak gelir. Bilgisayarın zarar görmemesi ve arıza veya geliştirme işleminin doğru bir şekilde tamamlanabilmesi için profesyonel firmalar tercih edilmelidir.
Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda meydana gelen donanımsal sorunların çözülebilmesi için yedek parça değişikliği gerekebilmektedir. Bu durumda, bilgisayarın yapısına uygun parçalar kullanılması şarttır.
Bilgisayar servisi; tamir işlemi yaparken, bilgisayarda var olan ya da meydana gelebilecek diğer sorunlara karşı da müşteriyi uyarmalıdır.
Macbook, iMac ya da diğer masaüstü ve dizüstü bilgisayar servisleri için hizmet verirken, bilgisayarın sorunu çözüldükten sonra, performansının düşüp düşmediği kontrol edilmelidir. Yapılan değişikliklerin bilgisayarın diğer alanlarını etkilemesi ya da yavaş çalışmasına neden olması gibi sorunların önüne geçilmelidir.

Yorum Alanı